9/06/2011

Швейцария победи България с 3:1

Агенция "Фокус"
Отборът на Швейцария победи България с 3:1. Голът за отбора на Лотар Матеус вкара Иван Иванов в деветата минута. В продължението на първото полувреме Шакири изравни. В 62-ата минута Шакири вкара втори гол за Швейцария. В последната минута отново Шакира реализира за 3:1. Двубоят бе от група "G" на европейските квалификации за първенството в Полша и Украйна догодина. Срещата се игра на стадион "Сейнт Якоб Парк" в Базел.

Още в първите минути на мача българите бяха по-активни. В деветата минута централният бранител Иван Иванов вкара за 1:0.
В следващите минути мачът бе равностоен. Швейцарците играят доста грубо. Благой Георгиев и Иван Иванов получиха неприятни удари от противникови състезатели.
В продължението на първото полувреме Швейцария изравни след гол на Шакири.
В 62-ата минута Шакири вкара втори гол за Швейцария. Няколко минути по-късно родните национали останаха с 10 души на терена след червен картон на Живко Миланов.
До края на мача Стилиян Петров можеше да изравни, но пропусна.
В последната минута от мача Шакири вкара и трети гол за Швейцария.
След този мач България остава на четвърто място в групата с пет точки. Швейцария е на трето място с осем.